Anasayfa

NEDEN FITNESS YAPMALIYIZ?

YAŞAM SÜRESİ

Egzersiz yapmak şüphesiz ki yaşam sürenizi artırır. Çocukluk yıllarından itibaren herhangi bir egzersiz rutinine başlamanız bu yüzden tavsiye edilir. Ancak hiçbir zaman egzersiz yapmaya başlamak için geç değildir. Yapacağınız antrenmanlar kardiyovasküler sisteminizi daha sağlıklı kılar, daha iyi bir ruh haline girmenize yardımcı olur, olası sakatlıkları ve sağlık problemlerini engeller, daha iyi bir uyku düzeni ile daha iyi kilo kontrolü sağlar ve kemik yoğunluğunu artırır. Tüm bu sebepler daha uzun ve daha sağlıklı, mutlu bir hayat sürmenizin anahtarlarıdır. Elbette hepimiz iyi bir fizi?e sahip olmak isteriz ancak fitness'ın amacı, hem mental hem fiziksel faydalarıyla bundan çok daha ötedir.

DAHA ÖZGÜVENLİ, DAHA MUTLU

Fitness çalışmalarının dengeli bir şekilde hem fiziksel hem mental gelişme sağladığına inanıyoruz.Bu durum yıllar boyunca fizik gelişimimizi sürdürürken motivasyonumuzu yüksek tutmamızı sağlayan harika bir duygudur.Kardio veya dayanıklılık antrenmanı olsun, egzersiz yapmak kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan hormonların salgısını artırır. Böylece depresyona karşı en etkili önlem alınmış olur ve daha yüksek motivasyon sağlanarak daha başarılı olursunuz. Kendini iyi hisseden insanlar, kendine daha çok güvenir ve başarılı olması kolaylaşır.

KÖTÜ ALIŞKANLIKLARINIZDAN KOLAYCA KURTULURSUNUZ

Sigara, alkol veya fast food yemek gibi kötü alışkanlıklar, söz konusu fitness olunca size en çok zarar veren şeylerdir. Bu alışkanlıklar, bırakılması zor bağımlılıklarıdır. İyi haber ise, iyi ya da kötü tüm alışkanlıkların bırakılmasının zor olmamasıdır. Sağlıklı ve fit bir yaşam tarzı kötü alışkanlarınızın önüne geçmekle kalmaz, sizin için yararlı harika bir alışkanlığa sahip olmanızı ve kısa bir süre içinde sağlıklı bir yaşamın tüm alışkanlıklarınızdan daha güçlü bir bağımlılık olduğunu görürsünüz. Sağlıklı beslenerek ve egzersiz yaparak her geçen gün daha iyi bir görünür daha iyi hissederiz. Beynimiz daha uzun ve sağlıklı yaşamamızı sağlayacak bu rutini sürekli istemeye başlar. Egzersiz yaptığınızda salgılanan endorfinlerin (iyi hissettiren hormonlar) etkileri tartışmasız muhteşemdir. O halde fitness yaşam tarzını en güçlü alışkanlıklarınız haline getirerek, tüm kötü alışkanlıklarınıza son verin ve daha iyi bir yaşam sürün.

DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM SUNAR

Kalp sağlığını güçlendirir: Aslında neredeyse tüm spor dalları kalp sağlığını güçlendirmektedir. Fakat fitnessı haftada en az iki defa yaparsanız kalp ritminiz düzelir ve eskisinden daha çevik ve güçlü olmanızı sağlar. Tansiyon hastaları fitnesi tercih ediyor: Zaten spor yapmak kan akışını düzenlediği gibi aynı şekilde fitness de tansiyon konusunda sizlere destek sağlamaktadır. Özellikle tedavi etme amacıyla yapacak olanlar için kesinlikle ama kesinlikle şiddetle tavsiye edilmektedir. Kilo problemini ortadan kaldırıyor: Fitness bildiğiniz üzere kilo vermek isteyenlere de çözüm olmakta. Özellikle doğru ve düzenli yapılacak tüm egzersizler sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde kilo verebilmeniz mümkün. Uyku problemini unutun: Fitness sizleri dinç ve enerjik kılar. Bu sebepten dolayı geceleri kafanızı yastığa koyduğunuz anda uyumanıza hızlı bir şekilde katkıda bulunur. Gece uykusu problemlerinize kesin çözüm fitnesstir. Kemikleri güçlendirir: Fitness kemik sağlığımızı olumlu yönde etkileyerek kemik gelişimimize ciddi katkıda bulunur. Özellikle yaşlanan insanlarda sıkça rastlanan kemik zayıflığı konusunda fitness ciddi destek sağlayacaktır.

SPOR YAPMAK İÇİN DAHA NE BEKLİYORSUNUZ?

Hayatınıza yeni bir şekil vermek için biz hep buradayız...